Katero pecivo je to?

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 8. jan 2006 16:41 | ogledi: 4.820 | odgovori: 34

Prosim pomagajte! Danes sem bila na obisku in na krožnik so mi ponudili veliko peciva. Medenim je bilo tudi to, za katero vas prosim, pomagajte pogruntat, katero je. Je belo, vso je posuto s kokosom, vmes je božanska krema( mislim da narejena na osnovi pudinga- ne vem), na dnu pa mislim, da je biskvit. v glavnem, penasto, božansko. Narezano je bilo na trikotnike. Prosim, prosim, pomagajte mi! Katero pecivo je to? Zelo vam bom hvaležna.

Hvala vnaprej in lepp večer.

Lp, tanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. jan 2006 16:53

Poglej v bazo, mogoče so to rafaelo rezine ali kocke, skratka nekaj na to temo. mamamia mamamia

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

8. jan 2006 19:43

Ni pijana nevesta, niti podobno ni. Pravim, da je pecivo čisto belo, povaljano v kokosovi moki. Lhako se je z roko, ni potrebno z vilico. Prosim, prosim kaj bi to bilo? Thanks

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. jan 2006 21:33

Ajta, a je mogoče kombinacija rafaelo kock ali rezin in tega, kar je poslala terlikar? meni po tvojem opisu sodeč kaže, da bi lahko bilo nekaj od tega? Sicer pa - zakaj pa preprosto ne vprašaš tistih, pri katerih si to jedla? To res ne bi bilo nič takega, jaz to vedno naredim, če mi je kaj všeč - ali vprašam, kaj to je in sama iščem recept, ali pa kar prosim za recept. Kdor jezika špara, kruha strada, pravi moja mama...Mamamia mamamia

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

9. jan 2006 8:18

Ajta Tako je Mamamia Kaj tisti, ki so ti ponudili to pecivo govorijo nekakšen čudni jezik? Nebi jih enostavno vprašala, katero pecivo je bilo in še nam povedala. vse knjige smo že okol obrnli. Ažo-koh

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

9. jan 2006 10:10

Ne se razburjat, matjaž. Verjemi mi, da če bi to oni pekli, bi vprašala, ker se vedno pozanimam kaj jem, in prosim za recept. tega peciva pa niso pekli oni, ampak neka znanka. Hvala za razlage.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. jan 2006 13:50

ajta je napisal/a:
Ne se razburjat, matjaž. Verjemi mi, da če bi to oni pekli, bi vprašala, ker se vedno pozanimam kaj jem, in prosim za recept. tega peciva pa niso pekli oni, ampak neka znanka. Hvala za razlage.
No, potem pa je pol poti do imena, če že ne do recepta, prehojene. Kot pripravljici o repi: ti vprašaj tiste, pri katerih si bila na obisku, oni bodo svojo znanko...in recept bo zaokrožil do tebe (pa še do nas, če se boš potrudila), Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti